تغذیه عضله ساز

در تمرینات ورزشی مختلف اعم از بدنسازی و رزمی و خصوصا هنگام کاهش وزن یکی از اتفاقاتی که میتواند رخ دهد، تحلیل رفتن عضلات است. برای کمک به ساخت عضله خوراکی هایی هستند که بصورت طبیعی در طبیعت وجود دارند و میتوانند مارا در این امر کمک کنند. در ادامه گیل آیکیدو تعدادی از این خوراکی ها را معرفی میکند:

 

۱- تخم مرغ : سفیده تخم مرغ حاوی پروتئین است که عضلات را تقویت میکند. در واقع، آنها حاوی پروتئین با کیفیت بالا برای بهبود عضلات و ساخت و ساز بدن، و همچنین مواد معدنی با ارزش مانند کلسیم، روی و آهن لازم است.

 

۲- سینه مرغ : سینه مرغ غذای بسیار عالی برای تقویت عضلات است. یک منبع بزرگ از پروتئین بدون چربی است که به راحتی بافت ماهیچه ها را ترمیم داده و سلول های آسیب دیده را در طول تمرینات سخت تقویت میکند.

 

۳- آجیل : اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در انواع آجیل از قبیل بادام زمینی، گردو، پسته، بادام زمینی، بادام و … در تقویت و ساخت عضلات موثرند.

 

۴- حبوبات : انواع مختلف حبوبات منابع بسیار مغذی پروتئین، کربوهیدرات های پیچیده و فیبر است. پروتئین به ساخت و حفظ قدرت عضلانی کمک می کند.

 

۵- ماهی قزل آلا : ماهی قزل آلا می تواند به عضلانی کردن وسوزاندن چربی به دلیل ترکیب منحصر به فرد آن و داشتن اسیدهای چرب امگا ۳، ویتامین ب و پروتئین بالا، کمک کند.

 

۶- گوشت قرمز : حاوی پروتئین، ویتامینB12، آهن، روی، کراتین، کارنوزین و امگا-۳ است.

 

۷- شیر : شیر یکی دیگر از مواد غذایی برای تقویت عضله است. دارای پروتئین است. پروتئین آب پنیر به سرعت جذب بدن می شود. ماده پروتئین شیر، از سوی دیگر، به آرامی هضم می شود.

 

در ادامه این نکته را باید در نظر گرفت که این خوراکی ها به روند عضله سازی و تقویت آن میتوانند کمک کنند اما کافی نستند و باید تمرینات منظم در کنار این خوراکی ها لحاظ نمود.

 

گیل آیکیدو ، آیکیدو ایران

گیل آیکیدومشاهده نوشته ها

Avatar for گیل آیکیدو

گیل آیکیدو مجموعه ایست از اخبار ، تصاویر ، فیلم و مقالاتی در زمینه معرفی هنر و علم دفاع شخصی آی کی دو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *